sreda, 30. oktober 2013

Hellcrawler z novo skladbo

Picture of Hellcrawler
Hellcrawler
Goriški preganjalci zombijev Hellcrawler predstavljajo skladbo Zombie Crawlers s prihajajočega splita 12" z naslovom The End Of Humanity. Slednjega bodo konec decembra izdali skupaj z avstralsko blackened crust zasedbo Wölfe. Skladbo te crustcore oz. death'n'roll postave, kot se imenujejo sami, lahko slišite spodaj. 

Hellcrawler so pred tem leta 2011 izdali album Wastelands, ki je izšel pri Hollow Earth Records. Ta združuje 10. komadov zavitih v črnino in (post)apokalipso. Poslušate ga lahko tukaj, po želji pa si lahko pri skupini naročite tudi svoj izvod.
 

Piše: Bojan Bidovc

ponedeljek, 28. oktober 2013

Akcija izmenjave oblačil uspešno realizirana

http://www.soum.si/Content/ContentFiles/88/MCindijanez.jpgV petek, 25. 10., je med 10. in 16. uro na Grajskem trgu v Mariboru potekala akcija Kulturnega društva Mladinski center IndiJanez – Izmenjava oblačil. Namen akcije je bila izmenjava oblačil med generacijami po principu kos za kos. Akcija je primer dobre prakse, ki se zoperstavlja potrošniški kulturi in spodbuja solidarnost ter medsebojno pomoč in sodelovanje. Političnim elitam je le maro mar za malega človeka, zato moremo vsi stopiti skupaj, odločno protestniško delovati ter si pomagati tudi s takšnimi akcijami.

Starejše generacije so prinesle kose njihove mladosti, ki so v današnjem času že del retro stila, mlajši pa so večinoma prinesli dodatke in kose oblačil, ki jih ne nosijo več, ker so jih prerasli ali pa niso več modni. Glede na dejstvo, da vsak mimoidoč kljub oglaševanju dogodka, za aktivnost izmenjave oblačil morda ni vedel, so v društvu poskrbeli za oblačilne kose na zalogo (ki so jih predhodno zbirali po mestnih četrteh). Le-ti so bili na voljo brez blagovne menjave – v zameno za modni nasvet. Na tak način so v društvu želeli sprožiti lokalno kroženje dobrin, obenem pa spodbuditi izmenjavo znanja in medgeneracijski dialog.

Predvsem starejše generacije so akcijo dobro sprejele. Gospa srednjih let, je presenečena, da so oblačila na voljo brezplačno, vzela žametne hlače, pri modnem nasvetu v zameno pa je nekoliko oklevala:”Kaj pa vem, danes že vse gre, včasih si moral paziti, da v službi nisi imel prekratkih rokavov, da bi kazal komolce ali ramena in za moške so se spodobila pokrivala.” Spet druga gospa, ki je za akcijo zvedela preko letaka je prinesla sončna očala, majico ter pulover, v zameno pa ni želela ničesar, dejala je:”Imam še več oblačil, ki mi ležijo v omari, če boste to ponovili naslednjič prinesem še več, naj vzamejo tisti, ki jih resnično potrebujejo.”

 photo IZMENJAVA.jpgProstovoljki KD MC IndiJanez, Metka Hajdič in Mojca Bizjak sta poročali o dobrem obisku:” Veliko se jih je ustavilo in pregledalo ponudbo. Akcija se jih je zdela pohvale vredna, menili pa so, da bi morali to izvajati redno, da se ljudje navadijo in tudi opogumijo. Ne gre le za pomoč revnim, pač pa bi radi spodbudili miselnost, ki ni izključno potrošniška,”je dejala Metka, Mojca pa je dodala:”Vsak ima doma veliko stvari, ne le oblačil, ki jih v bistvu ne potrebuje, lepo bi bilo, če bi se navadili, da vsega ni potrebno kupovati in nato zavreči. Tudi oblačila druge roke so včasih povsem kot nova, obenem pa imajo neko zgodbo.”

Hvala vsem za sodelovanje, krepimo solidarnost in si pomagajmo. Skupaj zmoremo!

petek, 25. oktober 2013

Giljotina: ˝Smo skupnost, ki želi v naših krajih promovirati punk kulturo v širšem smislu...˝

Giljotina je slovenska internetna založba, temelječa na prostovoljnem delu in donacijah. Deluje v D.I.Y. maniri od lanskega leta. Prvo izdajo so zabeležili 18. aprila 2012. Do sedaj so na svoji strani www.giljotina.org nanizali 20 izdaj. Imajo tudi Bandcamp, kjer lahko prisluhnete vsem izdajam. Delujejo z bendi Strike A Fire, Burkofsky, Skamele, Aktivna Propaganda, Golliwog, The Mor(R)ons, Low Value, Unblind, Drowning Polar Bear, Dramatic Climax/Pujski Sreče, All One To Me in The Great Reverse. Mogoče smo še koga spustili.

Vsekakor največji Giljotinin projekt je kompilacija Tribute To Pridigarji, ki je izšla letos in o kateri smo tudi že poročali. K projektu so pritegnili tudi založbo Front Rock, ki je kompilacijo izdala fizično. Letos je Giljotina poleg kompilacije Tribute to Pridigarji zabeležila še nekaj izdaj. Zadnja izdaja je izšla 25. oktobra, ko je pri Giljotini izšel drugi EP belgijskih A Hero Build. Ta nosi naslov “Prospects” in nam ponuja 5 komadov užitkarskega punk rocka. Oktobra je izšel tudi split dveh domačih bendov in to sta Mental Strike ter The Mor(r)ons. Na Giljotini pa se je 10. oktobra znašel tudi prvenec pulskih Noisefight, ki je sicer že prej bil izdan v samozaložbi. Vse ostale izdaje pa si lahko dolpretočite, poslušate tukaj in uživate v dobri glasbi. V prihodnosti planirajo tudi vinilne izdaje. 


Intervju:

1. Hoy. Lahko predstavite ekipo? Kdo ste Giljotina?

Jernej: Ola. Giljotina smo kolektiv, oz. kot rad pove Davorin, skupnost, ki želi v naših krajih promovirati punk kulturo v širšem smislu... V osnovi smo na donacijah temelječa glasbena založba za neodvisne izvajalce... V pravnem smislu smo pa kar navadne fizične osebe, ki preko spletne strani www.giljotina.org ponujamo možnost, da nam zainteresirani ljudje prostovoljno nakažejo kakšen evro ali dva v zameno za vse glasbene izdaje, fotke, vege recepte, promocijo in ostale informacije… Še glede ekipe. Giljotino sta idejno skonstruirala Davorin in Dejan, ki sta se obrnila name (Jernej), da smo skupaj dodelali koncept... Sčasoma se je ekipa začela povečevati predvsem v obliki fotografov (Irena, Dunia, Karin in Andras). Karin obenem začenja prevzemati področje ilustracij (npr. na majicah od Strike A Fire..)… Vege-core sekcijo pa polnijo tudi člani Golliwog Punk, in Mateja od radgonskih legend In-Sane ter Sabina... Skratka, rastemo!

2. Ste tudi booking agencija? S katerimi bendi delate?

Davorin: Agencija, ha! Ta beseda sugestira, da smo ne vem kakšna korporacija, ki bandom odžira procente. Pač tu in tam pomagamo bandom do koncertov, kolikor nam pač to dopuščata čas in finance.

3. Kakšna je vaša povezava s Kiborg Spužva Büking?

Davorin: Z Mičotom skupaj “igrava” (ne vem, kako se naj drugače izrazim) v projektu Dramatic Climax / Pujski Sreče. Drugače pa KSB spada med najbolj posrečene stvari v galaksiji, organizira na tone odličnih koncertov.

4. Kaj pa distro? Distributirate samo svoje izdaje ali imate razpredeno širšo distro mrežo?

Jernej: Distro? Vsi glasba je na voljo zastonj v spletni obliki na www.giljotina.org/download, vendar je možno preko info@giljotina.org dobiti tudi kakšne dobrote, vidne na strani www.giljotina.org/stuff.

5. Ste zine tudi fizično? Kje se ga da dobiti če?

Jernej: Zine je projekt v izdelavi. Dejan je želel nekoč delati zine, vendar zadeva ni realizirana niti spletno, kaj šele fizično...

Davorin: Dejan rabi tu in tam kakšno brco v rit, da se stvari pri njemu začnejo premikati. Drugače pa zine.. Mogoče že tekom poletja, kdo ve?

6. Kakšen nov updejt glede vinila?

Davorin: 2014, 2015? V tem trenutku se še vedno fokusiramo na postavitev “zdravih temeljev”, nikoli pa ne moreš z gotovostjo trditi, kaj vse te čaka za vogalom...

7. Ste vsi vegani?
http://www.giljotina.org/wp-content/uploads/2013/04/399759_385769531491219_1115693077_n.jpg
Zelenjavni polpeti. Recept lahko dobite
 v vege-core sekciji.

Jernej: Ne. Se nam pa zdi v vsakem primeru prav, da se mesna korporativna industrija malce umiri... Skratka, v vege-core sekciji obstajajo okusne in dostopne alternative mesnim jedem.. Mimogrede, si že preizkusil kakšen recept?

8. Kdo je zadolžen za fotografiranje?

Jernej: Irena, Dunia, Karin in Andras. Sam (Jernej) se včasih poleg fotkanja rad poigram tudi v vlogi urednika, vendar imajo preostali popolno umetniško svobodo.

9. Hm. Na vaši strani imate na seznamu 20 izdaj. Kaj pa izdaje na Bandcampu, ki niso na seznamu na giljotina.org? Kaj je s Podobe Iz teme in Never Give Up? Sta tudi Giljotina releasa?

Jernej: Omenjeni izdaji nista Giljotina releasa, vendar smo želeli, da so na www.giljotina.bandcamp.com dostopne vse izdaje, ki jih naši bendi (torej takšni, ki imajo vsaj eno GIL#X izdajo) preko Bandcampa ponujajo individualno.

10. Se vse izdaje da dobiti tudi fizično?

Jernej: Ne.

11. Ste pri projektu Tribute to Pridigarji tudi kako drugače sodelovali, kot samo to, da ste ga izdali digitalno? Ste vi novačili bende za kompilacijo?

Jernej: Mi smo opravili skoraj vse od začetka. (Ideja, izbira bandov, kontaktiranje bandov, zbiranje posnetkov, podatkov o bendih, mastering, izbor vrstnega reda, priprava glasbenega zapisa za CD in CD-texta,… Še obrazce za sintentične umetne zombije a.k.a SAZAS smo zbrali). Pripravili nismo le dizajna in fizične izdaje (natisa), za kar je poskrbela založba Front Rock oz. Subkulturni Azil. Na začetku je zadeva bila mišljena kot izključno digitalna, Subkulturni Azil je vskočil v zadnjih mesecih pred izidom … Kar pa nas seveda veseli, saj lahko zadevo zdaj držimo v rokah!

Davorin: Definitivno je šlo za zelo obsežen projekt, z Jernejem sva vanj vložila nešteto ur dela. Brez pomoči seveda ni šlo. Pri kontaktiranju “večjih” bandov nam je pomagal Davorin Bešvir, za čudovit izgled kompilacije pa se lahko zahvalimo Igorju Muršiču. Seveda pa kompilacija ne bi zvenela tako fantastično, če bandi ne bi prispevali toliko dobrih posnetkov.


12. Se že kaj ve, kdaj pride Live From Under The Guillotine Vol. 2? Se že ve keri bendi bodo gor?


Jernej: Se še ne ve. Mimogrede, Vol. 1 je nastal čisto spontano, ko nam je prijatelj Uroš Kuhar iz SubCentral Production Studio ozvočeval naš prvi koncert in nas mimogrede posnel na svojo digitalko...Mi pa smo kasneje zadevo samo zmiksali in objavili...

Davorin: Vol 2. se bo zgodil, ko se bomo spomnili posneti kakšen koncert. :) Drugače pa imamo v letošnjem načrtu še vsaj tri izdaje, med katerimi se najde tudi live posnetek koncerta. Band naj bo zaenkrat še skrivnost, upam pa, da bo zadeva ugledala luč sveta enkrat decembra.


13: Dejansko kaj zaslužite, če imate name your price?


Davorin: Zaslužek nam sploh ni pomemben, nam je pomembno, da se dela, širi ideja o povezovanju in da skupaj pustimo nek pečat v tem času in prostoru. Če pa se tu in tam najde kakšen evro, ki ga lahko vložimo v naslednje projekte, pa še toliko bolje.

Hvala za pogovor...

Intervju je pripravil Matej Velkavrh, odgovarjala pa sta Jernej in Davorin iz založbe Giljotina.

četrtek, 24. oktober 2013

T.M.S. Crew s prvencem to soboto v Kranju

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/525070_453818231364579_1586141503_n.jpg
T.M.S. Crew
Gorenjska zasedba T.M.S. Crew to soboto vabi na promocijo studijskega prvenca. Dogodek bo potekal v Trainstation Squatu, zadeva pa se bo začela ob 21:00.

Brez sanj ni ničesar, le-te pa se spremenijo v realnost, ko se združita trud in močna želja po ustvarjanju. V letu 2011 je začela kaliti ideja Luka Vogelnika (Lucky eL) in Jošta Tadvana Urbanca (Joe-Joe), da bi svoja besedila rapala ob spremljavi banda. Zbrala se je ekipa pod imenom T.M.S. Crew, ki je edinstven sestav na slovenski glasbeni sceni, saj v svoji polni zasedbi šteje kar 10 članov. Posamezniki v veliki večini prihajajo iz različnih glasbenih zvrsti, zato dejstvo, da jim uspe dihati na skupna pljuča, prinaša raznolik avtorski repertoar.

T.M.S. Crew ustvarja avtorska besedila, ki so družbeno kritična, izhajajo iz življenjskih izkušenj in se dotikajo socialnih tem, njihovi pozitivni zaključki pa so polni optimizma. Besedila so podprta z instrumentalom, ki črpa ideje iz hip hopa, reggaea, skaja, rocka pa vse do drum&bass ritmov, kar ustvari 'fresh and funky vibe', kot svoje ritme in zvoke najraje poimenujejo sami. Nekaj skladb je bilo že nadgrajenih z videospotom. Kot prvi uspeh štejejo izid skladbe Kdo miži na kompilaciji Val202 Plus, nato ji je sledila še pesem Moj krog, ki je bila uvrščena na kompilacijo Val012 in zadnji, svež singel Učer, dons, jutr, ki je nastal v sodelovanju z raperjem Zlatkom.

Zgodbo lahko nadaljujemo z napovedjo težko pričakovanega prvenca, ki je ravnokar dozorel v Apollo Music Studios pod taktirko Željka Mladenoviča. Album bo premierno predstavljen 26.10.2013 v Trainstation Squatu v Kranju.

T.M.S. Crew sestavljajo: Luka Vogelnik (vokal), Jošt Tadvan Urbanc (vokal), Sanja Potežica (vokal), Tomi Eler (bobni), Teo Peternelj (kitara), Simon Roblek (bass Kitara), Mitja Slabe (vokal, kitara), Leon Slabe (trobenta), Maruša Žlindra (flavta) in Jan Ulčnik (harmonika). Gostujoči glasbeniki: Robert Bone (klarinet), Tanja Bukovec (vokal), Zlatan Čordić - Zlatko (vokal).

Program:

- Ivanish, Joe-Joe
- 4familija/Konekted (Emka, SpetNC, Roga, Danč, Joe-Joe, Lucky eL)
- Simpl & Nedelaz
- T.M.S. Crew (predstavitev albuma)
- Afterparty z didžeji

Vstopnina: 5€

Facebook dogodek: tukaj.
 

Piše: Bojan Bidovič

torek, 22. oktober 2013

Drek U Pest: ˝Trudimo se pisati o čim več različnih tematikah, vse pa povezuje rdeča nit – nezadovoljstvo malega človeka s trenutnimi družbeno-političnimi razmerami.˝

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/579152_10151964381601979_1307104061_n.jpg
Drek U Pest na Drmrr punk festivalu, 14.9.2013,
Gala Hala - Metelkova. Foto: Alen Zulic.







Drek U Pest je kranjsko-ljubljanska naveza, ki nas na sceni razveseljuje že celo desetletje. V teh letih delovanja so navrgli tri studijske albume. Zadnji je izšel prejšnji mesec. Ta nosi naslov ˝Dvigni svojo pest˝ in vsebuje 14 angažiranih pesmi. Te so nastale po letu 2010, ko je izšel album ˝Nove pesmi, isto sranje˝.

Punk rockerski kvartet krasi tudi odličen glas frontmanke Katje, ki je ravno pravem razmerju med spevnostjo in bolj tršim oblikam izražanja. Drek U Pest pa niso znanci le domačih odrov, ampak so svojo sporočilnost ponesli tudi po Evropi. Band meseca.

1. Se še spomnite svojih začetkov? Kaj bi spremenili, če bi še enkrat šli na to pot?

Na začetku nismo imeli besedil, pevke, prostora za vaje, le voljo in idejo o punk rock bendu. Ideja se je porodila nek petek zvečer in po nekaj dnevih smo imeli prvo vajo v mali koncertni dvorani v Bazenu. Delali smo komade brez besedil, ker se nikomur ni dalo peti. Nato pa se je opogumil Tkaljo in odpel svoje besedilo. In tako za prvi uradni komad štejemo pesem »91.«. Počasi smo z ostalimi bendi uredili prostor za vaje, napisali še nekaj besedil in povabili Katjo za mikrofon. Ostalo je zgodovina. Najbrž bi se tudi zdaj vsega lotili tako kot takrat, le prvo plato bi morali posneti malo bolj kvalitetno in ne tako na hitro.

2. Kako je izgledala kranjska alter scena pred desetimi leti? Vaši spomini.

To so bila zlata leta AKD Izbruha. Z zasedbo Bazena se je mnogim posameznikom omogočilo, da so dobili opremljen prostor za vaje, kjer se je vadilo na polno. Skoraj vsak aktivni član Izbruha je bil v najmanj enem bendu, marsikdo pa v dveh ali treh. Poleg tega pa so imeli vsi ti bendi na voljo tudi malo in veliko koncertno dvorano, kjer so se lahko predstavili publiki. Koncerti so se odvijali vsak konec tedna, marsikdaj tudi med tednom. Da pa bi ostale ljudi in predvsem občinske veljake prepričali, da nismo neka narkomanska zalega lopovov in brezdelnežev, ter da tudi naša kultura potrebuje (legalen) prostor, smo kar nekajkrat pripravili koncert tudi sredi mesta, na trgu v neposredni bližini občine.

3. Kako izgleda scena danes? Kakšni odnosi nasplošno veljajo med bendi v Kranju?

Ko je Bazen šel v maloro, smo se bendi porazgubili po kranjskih zakloniščih in kleteh in vsakdo se je moral znajti po svoje. Nedolgo nazaj pa smo spet združili in skupaj urejamo prostor za vaje v zaklonišču, kjer pripomore vsak, kolikor more. Trenutno nas vadi pet bendov in skupaj skrbimo za prostor in se podpiramo z opremo.

4. Je Trainstation Squat pravo nadomestilo za legendarni Izbruhov kulturni bazen? Kakšna je vaša vloga pri ustvarjanju programa v Squat-u?

Za marsikoga, ki je pustil ves svoj prosti čas v Bazenu, ne bo nikoli pravega nadomestila. Za povprečnega obiskovalca pa je Trainstation Squat vsekakor popestritev alter scene v Kranju. Je pa tam čisto druga in predvsem mlajša ekipa, ki jo vodi stari prekaljeni maček Darči. Smo pa pomagali pri zasedbi prostora in bili s še tremi bendi med prvimi, ki so igrali v tem prostoru. Včasih se trudimo kakemu bendu, s katerim smo skupaj igrali, vrniti uslugo in jim poskusimo urediti nastop v Squatu, drugače se pa v program ne vmešavamo dosti.

5. Kako gre punk s športom? Tu mislimo na band SmallFaces, ki je glasbeno krilo navijačev kranjskega kluba Triglav in katerega član je tudi Andrej, vaš kitarist… Kaj pa vaša pesem Žare Huligan?Ni nogomet le droga za množice? No pa saj je glasba tudi, a ne?

Bolj kot bend je to stranski projekt Small Faces, kjer se člani zberejo enkrat letno in odigrajo par navijaških viž. Sicer pa, če je polovica članov Drek u pest navijačev Triglava, se to mora nekje poznati. Je pa Žare naš prijatelj in pesem je napisana po resničnih dogodkih.

6. V začetku septembra ste izdali novo ploščo ˝Dvigni sojo pest˝. Izšla je v samozaložbi. Založba Bum Records ne dela več? V kolikšni nakladi je izšla plata?
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/524465_10151878938836979_1865644700_n.jpg
Naslovnica albuma ˝Dvigni svojo pest˝

Založba še dela, imeli smo ponudbe tudi drugih založb. Vseeno smo se odločili za DIY način izdaje plošče. Predvsem, ker smo pri drugi plošči videli, da se to da. Ker pa je CD-je v današnjem času težko prodajati, smo se, tako kot pri prejšnjem, odločili za naklado 500 komadov.

7. Izdajo plošče pa je spremljal tudi releaseparty, ki se je odvil 6. septembra v Trainstation Squatu. Kako ste vi videli ta večer?

Kot pravijo naši prijatelji Srou pa letu: »Bilo je lepo, bili smo pijani.« Nam se zdi, da je predstavitveni koncert uspel zelo dobro. Odziv publike in pohvale so poplačale več mesecev truda, ki smo ga vložili v snemanje plošče, oblikovanje ovitka, montiranje videospota, vse dodatne vaje in lovljenje rokov ter živciranje zaradi izdaje CD-ja. Koncert smo razdelili na dva dela. V prvem smo predstavili pesmi z nove plošče, nato pa smo si privoščili odmor, med katerim smo premierno zavrteli nov videospot. V drugem delu smo odigrali starejše pesmi, ki so bile publiki bolj poznane. Tudi za nas je bil to nedvomno eden boljših koncertov.

8. V vaši punkrockersko obarvani glasbi je čutiti tudi vplive rock´n´rolla in skaja. Katero glasbo ali skupine največkrat še poslušate poleg punk-a?

Poslušamo raznovrstno glasbo, vse od Iztoka Mlakarja do HC-ja. Katja in Andrej tudi hip-hop in tamburaše. Vseeno pa največ poslušamo stare in nove britanske Oi in punk zasedbe ter ameriške street punk skupine. Spremljamo pa tudi sceno v državah bivše Juge, ki nam je bliže zaradi jezika in predvsem, ker lahko skupine preverimo na domačih odrih.

9. Vaša besedila so raznovrstna, kličejo po uporu, zavednosti. Kdo je snovalec vaših pesmi? Katerim tematikam posvečate največjo pozornost?


Besedila prispeva vsak član benda, zato pa tudi so raznovrstna. Trudimo se pisati o čim več različnih tematikah, vse pa povezuje rdeča nit – nezadovoljstvo malega človeka s trenutnimi družbeno-političnimi razmerami in dejstvo, da je vsak dan več krivic, davkov, brezposelnih… Seveda pa je včasih tematika sila preprosta, a vseeno vsakdanja: piti pivo s prijatelji in vsaj za trenutek odmisliti vse težave iz prejšnjega stavka.

10. Veteran – zdaj veš da bil si izdan. Veteran – bil si izigran. Veteran – nekoč prišel bo dan. Veteran – ko tvoj boj ne bo zaman. Verz iz pesmi Veteran. Kaj hočete s tem sporočiti? So vojne veterane za Sloveniji res tako zelo izigrali naši politiki?

Idejo za besedilo smo dobili, ko smo na nedavnih Vseslovenskih vstajah dejansko videli veterane vojne za Slovenijo z napisi na transparentih, da za tako državo se pa oni res niso borili. Mislim, da vsi poznamo ljudi in poslušamo njihove zgodbe, kako so tako ali drugače v tistih burnih časih pripomogli k osamosvojitvi, danes pa so ožigosani za zombije, brezdelneže in vandale samo zato, ker tudi zdaj tako kot leta '90, glasno opozarjajo, da je sistem zavožen.

11. Oktobra se napovedujejo novi protesti proti izkoriščanju s strani vladajočih elit. Protest je napovedan tudi v Kranju in sicer za 29. oktobra, ko bosta protestna shoda v Mariboru in v Ljubljani ter tudi v Kopru, Novi Gorici in v Murski Soboti. Se ga boste udeležili, ga podprli
?


Raznih protestov smo se udeleževali že deset let nazaj, ko o krizi še ni bilo govora in so nas mimoidoči bolj kot ne začudeno gledali, češ kaj se pa jajcate, pa saj je ja vse v redu. In protestov se bomo udeleževali tudi sedaj, ko so tudi ostali ugotovili, da le ni vse tako lepo kot se zdi.

12, Se je kakšna pesem iz novega albuma že zavrtela na kakšni izmed radijskih post
aj?


Nekaj pesmi je zavrtel Igor Vidmar v oddaji Drugi val na Valu 202 in na Radiu Študent so objavili recenzijo plošče in jo tudi v celoti zavrteli. To je vse, kar je nam znano.

13. Septembra je izšel vaš novi video za pesem ˝Turneja˝, ki nakazuje vaše turnejsko udejstvovanje. Kdo so bili akterji, ki so omogočili nastanek spota?

Videospot »Turneja« je nekakšno logično nadaljevanje videospota »Se še spominjaš«. Videospot je bil prav tako posnet na turneji po Balkanu. Tudi režiser, igralci in scenarij so večinoma isti. V duhu DIY scene smo ga posneli in zmontirali sami. V spotu opazimo tudi člane benda Sirotinje, ki so se nam pridružili na turneji, pa Miha, ki je bil naš šofer, ter Manco, ki je skrbela za distribucijo.



14. Si lahko obetamo še kakšno turnejo? Vaši načrti za prihodnost…

Dogovarjamo se, da bi drugo leto spomladi zopet šli na kakšno vsaj enotedensko turnejo. Tokrat za spremembo razmišljamo o severovzhodu: Madžarska, Češka, Slovaška, Poljska… Vendar nimamo veliko kontaktov, pa tudi interesa tujih organizatorjev prirediti koncert malo znanih slovenskih pankrokerjev sredi tedna ni, tako da ponavadi vse skupaj pade v vodo. Kaj bo tokrat, bomo videli. To so pa tudi vsi načrti za prihodnost. Ostalo bomo počeli brez načrta tako kot doslej – delali bomo nove komade in ko jih bo dovolj za novo ploščo jih bomo posneli. Mogoče vmes presekamo s kakšnim videospotom.

15. Zaključne besede…

Podprite svojo lokalno sceno in šank! ;)

Na vprašanja so odgovarjali Katja, Rok, Andrej in Jaka.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/483456_10151617099006979_995977628_n.jpg

Člani skupine:

Katja - vokal
Andrej - kitara, back vokal
Jaka - bas
Rok - bobni
Logo

Diskografija:

2006 - Umij si roke pred večerjo
2010 - Nove pesmi, isto sranje
2013 - Dvigni svojo pest

Kontakt:

031-372-521 (Katja)
drekupest@gmail.com

Povezave:

facebook
myspace

Prihajajoči koncerti:

Kmalu. Odprti za nastope.



NAGRADNA IGRA: Podarjamo pet cd-ejk albuma ˝Dvigni svojo pest˝. Nagradno vprašanje je sledeče, kaj je bistveno sporočilo pesmi Veteran: Veteran – zdaj veš da bil si izdan. Veteran – bil si izigran. Veteran – nekoč prišel bo dan. Veteran – ko tvoj boj ne bo zaman. Odgovore nam prosim, skupaj z vašim naslovom pošljite na mail: slovenia.punkrock@gmail.com. Igra velja do vključno 27.10.

Nagrajenci prejšnje igre, ki s prejeli cd-ejke skupine Pankeroschi so: Grega Tomše, Aleš Milosavljević in Matej Velkavrh. Čestitamo!

petek, 18. oktober 2013

Člani skupine Guaka iščejo nastope

Guaka
Tokrat se obračamo na Vas z ekskluzivno ponudbo benda Guaka iz Francije. Skupina bo na obsežni evropski turneji naslednje leto, se pravi spomladi, poleti in jeseni 2014, nastopala tudi po Sloveniji. Vemo, da je malo zgodaj, za bukiranje fiksnih datumov v času čez pol leta, vendar skupina vztraja pri tem, da se booking začne že zdaj. Če bi jih radi bookirali, odgovorite na mail: predsednik.mskr@gmail.com in javili se Vam bomo s podrobnostmi. Prosimo, če informacijo delite in če nam mogoče predlagate kakšen kontakt, kjer bi po Vašem lahko igrali.

Guaka bodo na tem turu igali tako električno kot tudi akustično. Po Vaši želji. Njihovi nastopi so lahko umirjeni in vroče zabeljeni z latino ritmi, lahko pa so podivjano punkerski. So namreč pravi profesionalci. Tudi akustično znajo biti pravi terasa bend. Za sabo imajo 3 studijske albume, leta 2008 prvenec Guaka, za katerega krožijo zgodbe o njihovem takratnem pevcu, ki je bendu ukradel avtorske pravice za pesmi z albuma, Guakatron iz leta 2009 in Le Jardin Des Malices iz leta 2012. Vse tri albume si lahko brezplačno dolpretočite na njihovi strani. Link do njihove strani je na: http://www.guaka.fr. Vsi albumi so izšli pri njihovi domači založbici Guakismoprod. Zadnji album je v Franciji požel odlične kritike, na njem so poleg drugih znanih glasbenih gostov angažirali tudi Bertranda Cantata iz kultnega francoskega benda Noir Desir.

Skupino Guaka sestavljajo člani iz različnih latinsko ameriških držav (Čile, Venezuela). Guaka so skozi obdobja redno menjavali člane. Trenutno so v bendu trije: Igor Quezada (Francija/Čile, kitara, vokal), Mauro Ceballos (Čile, bobni, bongi) in Miguel Jubes, najmlajši in najnovejši član Guake (Venezuela, bas). Vsi so potomci južnoameriških staroselcev, torej indijancev. Guaka v kečuanščini pomeni skriti zaklad, skupina pa je od nastanka leta 2003 odigrala že več kot petsto koncertov po celem svetu. Kečuanščina je najbolj govorjeni avtohtoni jezik v Južni Ameriki. Prvotna domovina je bila okolica današnjega mesta Lima, Inki so kečuanščino prevzeli, potem ko so osvojili ogromna območja, kjer so jo ljudje govorili kot domači in trgovski jezik. Potem so jo uporabljali kot državni jezik in jo razširili skoraj po celotnem ozemlju inkovske države. Danes jo govori približno 7 do 14 milijonov ljudi na območju južne Kolumbije, Ekvadorja, Peruja, Bolivije, Argentine in Čila. Guaka so modeli. Na svoji strani imajo biografijo poleg drugih velikih jezikov prevedeno tudi v baskovščino, arabščino in japonščino. Igrajo tudi en komad v baskovščini. Ker so lansko leto tako uživali v Sloveniji, kjer so imeli 4 koncerte, so se odločili, da del svoje strani prevedejo tudi v slovenščino in igrajo kakšen slovenski komad. 

Guaka delujejo v Franciji. Člani Guake pravijo, da punk rock za njih ni samo glasbeni stil, ampak način življenja, kjer ni tekmovalnosti med glasbeniki, kjer vsak prevzema odgovornost za svoja dejanja in besede. Člani skupine so se srečali v Bordeauxu v Franciji, kjer tudi domujejo. Čeprav se njihova glasba navdihuje pri latinskoameriških ritmih in duhu Južne Amerike, je punk rock glasba tisto, kar igrajo, južnoameriški pznk rock, sudaka punk rock. Sudaka je španska beseda za južnoameričane, slengovska, žaljiva. Tako kot pri nas beseda čefur. Toda Guaka se poistovetijo s to besedo in so ponosni, da so sudaka.

Pod zabavljaško vnemo Guaka skrivajo politični aktivizem. Če je priložnost primerna, Guaka na svojih koncertih povejo tudi kakšno o zatiranju avtohtonega prebivalstva v Južni Ameriki. Polovico svojih prihodkov člani Guake namenijo dobrodelnosti, saj financirajo nekatere fundacije namenjene avtohtonim južnoameriškim indijancem. Guaka imajo tudi svojo promocijsko agencijo, organizirajo koncerte za druge sorodne francoske skupine, festivale. Torej, če boste pomagali Guaki, boste pomagali tudi avtohtonim indijancem v Mehiki, Čilu, Venezueli in še kje. To je bend za Vaš rezime. Guaka v Franciji nastopajo za 3000 EUR, za tokratno turo v letu 2014 pa računajo okoli 300 EUR na koncert oz. po dogovoru. S sabo nosijo svoje ozvočenje, prosijo za koncerte z zagarantiranim prenočiščem, pijačo (fantje seveda pijejo alkohol) in hrano (fantje niso vegetarijanci). 



Piše: Matej V.

četrtek, 17. oktober 2013

Drowning Polar Bear: ˝V glasbi je potrebno razmišljati out-of-the-box, saj lahko le tako nastane kaj svežega...˝

Zaporedno številko 13 Giljotininih izdaj pa nosi EP 3, 4, 5 skupine Drowning Polar Bear. Poleg medleya treh komadov Pridigarjev nosi še dva studijska komada, en je v stilu pop punk skaja (Ni Vse Slabo) z brass sekcijo in Mravljice v stilu kakšnih In-Sane. EP vsebuje še en zelo lo-fi demo posnetek, Happy Love Song poimenovan Crappy Bonus Track. Drowning Polar Bear je prej ko ne le studijski oz. 'igraj na vajah' projekt Jerneja-Jeremiah The Weeping Prophet, soustanovitelja domače neodvisne založbe Giljotina. EP je bil izdan 16. aprila letos in je samo internetna izdaja. Pretočite dol si ga lahko na Giljotinini internetni strani.



Intervju:

1. Ste Drowning Polar Bear tudi v živo?

(Zaenkrat še) ne.

2. Kdaj ste imeli zadnji koncert? Kdaj prvega?

Ni (še) bilo prvega koncerta.

3. Lahko predstaviš ekipo?

Ekipa sem samo jaz, Jernej. Kdo sem jaz? 10 let nazaj sem igral trobento pri mariborskih Caddies, če si morda slišal za njih? Smo kar veliko igrali širom Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Nato sem imel preko vokal in bas kitaro pri The Others, kasneje pa bobnal pri Stories From Below, iz katerega banda smo nekako vsi člani (zraven mene še Aljaž in Boštjan) pristali pri Strike a Fire, kjer bobnam še danes.

4. Kako to da nisi na kompilaciji od Pridigarjev?

Enostavno je bilo na koncu preveč prejetih komadov in sem glede na to, da sem soustanovitelj Giljotine, dal prednost ostalim bandom. Pa še medley - torej trije komadi - bi pokvarili koncept številke 25 pri izdaji Tribute to Pridigarji... saj veš, 25 let, 25 komadov, 25 bandov, 25 članov Pridigarjev, 25. maj, ko je bil prvi koncert Pridigarjev... Skratka, ko se medley ni uvrstil na kompilacijo, sem dobil idejo, da bi teh nekaj komadov, ki sem jih v prostem času sam samcat posnel skozi leta, stlačil v obliki EP-ja na Giljotina. In to je to.

5. Kdo je to Jeremiah The Weeping Prophet?

To je moj nadimek, saj se pri low-fi projektih nerad izpostavljam javnosti s polnim imenom.

6. Kakšna je tvoja povezava z Giljotino?

Kot sem že dejal, sem soustanovitelj Giljotine - skupaj z Davorinom in Dejanom. 
Drowning Polar Bear
Drowning Polar Bear a.k.a.
Jeremiah The Weeping Prophet



7. Je kdo dejansko že kupil tvojo musko?

Mislim in upam da ne :)

8. Obstaja EP tudi fizično?

Ne.

9. Nisi prav zelo aktiven v živo. Kdaj lahko pričakujemo tvoj koncert?

Glede na to, da sem Drowning Polar Bear ena oseba, bo težko izvesti koncert v živo. Razen, če se zgledujem po Paulu McCartneyju, ki je igral v živo, na ekranu pa so se predvajali posnetki, kako igra ostale inštrumente...

10. Kaj si misliš o domači lo-fi produkciji?

Produkcija je samo orodje. Šteje glasba. Dobra produkcija samo poveča možnosti, da bo glasba dosegla večje število ljudi, saj ljudje običajno niso pripravljeni poslušati glasbo slabše produkcije neznanih avtorjev...

11. Kaj pa o D.I.Y?

D.I.Y. je način za prihranitev denarja, ne pa (zmeraj) tudi časa. Če nekdo zmore narediti zadevo sam, zakaj pa ne?

12. Kaj pa o slovenskem založništvu na splošno?

V času vsesplošne digitalizacije se mi zdi spletno založništvo še kako primerno in ga po mojem mnenju pri nas primanjkuje. No, obstajajo seveda izjeme v obliki založb Moonlee Records, Panda Banda, Giljotina... Ostalih ne poznam, jih morda ti? Upam, da bo sčasoma izbire vse več, tudi v smislu ohranjanja slovenskega jezika znotraj punk scene - zdi se mi premalo skupin, ki forsirajo slovenščino...

13. Kaj si misliš o In-Sane?

S člani skupine In-Sane smo dolgoletni prijatelji. Spoznali smo se namreč v Gradcu na European music meeting 2002, ko sem še trobental pri Caddiesih. Na žalost so se njihova pota pred kratkim razšla. Upam, da ne za preveč dolgo in da bodo nekoč spet zaigrali skupaj. Kljub vsemu pa že nestrpno pričakujem rezultate njihovih morebitnih novih stranskih projektov..

14. So Pridigarji res tako vpliven bend?

Res. Če se ne motim, so Pridigarji soustanovitelji kluba Unterhund v Ormožu in so dolga leta gradili in negovali alternativno glasbeno sceno v vzhodni Sloveniji. Vsa čast.

15. Kakšen nasvet za mlade punk rock bende? Naj se priklučijo Giljotini?

Če se ukvarjajo s punk-related projekti, vsekakor. Bi pa jim položil na srce, da naj ne kopirajo v preveliki meri svojih vzornikov in naj poslušajo čim bolj raznoliko glasbo, da bodo imeli nek svoj diferenciator, ki jih bo razločeval od drugih skupin. Če bi sam bil ponovno 17 letni kidos, bi se začel družiti s tehnično dovršenimi metalci in bi danes v Sloveniji imeli svoje A Wilhelm Scream. A za kaj takšnega je (zame) prepozno. Skratka, point je, da je treba v glasbi razmišljati out-of-the-box, saj lahko le tako nastane kaj svežega...

16. Kaj pogrešaš pri slovenski punk rock sceni?

Kot sem že dejal, več slovenščine in več tehnično dovršenega kitarsko-rifovskega punk rocka v stilu A Wilhelm Scream, Strung Out, Implants, Protest The Hero (no tile so samo izvirali iz punk rocka). Pa morda še nekaj ska-core-jazzovskega, kot je komad Wolves od Dead Legends (čekiraj njihov bandcamp).

17. Kakšna nagradna igra v igri? Zadnje besede na kratko?

Drowning Polar Bear - 3, 4, 5Zadnja Giljotinina nagradna igra je bila povezana z brezplačno vstopnico za Mighty Sounds Festival. Za naprej še ni idej ... Če pa misliš nagradno igro v povezavi z DPB, pa lahko grem komu podoknico igrat. Šala.

18. Še zadnje besede na kratko:
 
Utapljajoči se polarni medved je mit. Znanstveniki so se ponovno blamirali, haha :)

Na vprašanja je odgovorjal Jernej, Drowning Polar Bear. Intervju je pripravil Matej V.

torek, 15. oktober 2013

The Maddigans in Dance! No Thanks na turi po Evropi

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1383010_10152634062376531_1447321791_n.jpgThe Maddigans so fleten pop punk in še posebej emo trojec iz Edmontna v Kanadi. Obstajajo od leta 2008 in do sedaj imajo za seboj že kar obsežno turologijo: 8 kanadskih tur, 2 ture po ZDA, in nazadnje letos so turali po Veliki Britaniji. Trenutno so na obsežnem turu po Evropi, kjer jih spremlajo italijanski Dance! No Thanks?. 29. oktobra se bodo ustavili tudi v Ljubljani (Origano pub).

The Maddigans se postavljajo z zapeljivim ženskim vokalom. Do sedaj so v samoprodukciji izdali dva EP-ja, Way To Start leta 2010 in Love Vs. Passion lansko leto. Slednji na posluh tudi na Bandcamp linku. Na tem koncertu bodo seveda poleg starega materiala predstavili tudi nove pesmi. Kanadski Trash Candy.


Dance! No Thanks so pop punk/powerpop in tudi emo četverec iz Albe v Italiji. Na tem evropskem turi spremljajo kanadčane The Maddigans. Letos so za založbo This Is Core izdali album Something Top Believe In, ki ga lahko poslušate tukaj. To turo so poimenovali Call Your Friends Tour 2013. In res je tako. 



Piše: Matej V.

četrtek, 10. oktober 2013

15. Rad Bi Bil Normalen festival

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1385258_608232665900567_487244278_n.jpgRad Bi Bil Normalen festival 2013:

12.10.2013 (kultura): ŽPZ Kombinat, potopisno predavanje, The Manuals VIII, tombola.

18.10.2013 (koncert): 2/3 Sor + ek (Idrija, punk), Voodoo Mule (Ljubljana, stoner/doom), Astpai (Wiener Neustadt, punk rock), The Canyon Observer (Ljubljana, sludge/doom), Loš Primjer (Požega, pop punk).

19.10.2013 (koncert): Emphasis (Čakovec, post rock), Lambda (Gradec, post hardcore), Shoot Me Wendy (Zagreb, post punk), Slang for Drunk (Pordenone, punk´n´roll), Nežni Dalibor (Vranje, post punk).

Vsi dogodki se bodo pričeli ob 20. uri v dvorani Kud Zora Ravne pri Cerknem. Na kulturni dogodek je vstop prost, za posamezni koncertni del pa je vstopnina 5 ojrov.  

Rad Bi Bil Normalen je festival alternativne scene na Cerkljanskem. Začetek festivala sega v leto 1999 s tremi bendi na odru in nekaj tolarji v žepu. S svojo vztrajnostjo in željo po večjem festivalu so v zadnjih nekaj letih razširili dogajanje v dva vikenda sredi meseca oktobra. Prvi vikend je namenjen kulturi, kjer se predstavijo razni umetniki, potekajo potopisi, videoproekcije, recitali, predstavijo lokalne znamenitosti, tombola in še in še. Vikend za tem je namenjen koncertom. Na odru so stali glasbeniki, ki prihajajo ne le iz Slovenije, temveč tudi iz držav kot so Italija, Hrvaška, Francija, Avstrija, Srbija,...


Na področu koncertov organizatorji velik pomen dajejo manj uveljavljenim skupinam, ki se želijo predstaviti širši množici ljudi in tako dobijo možnost izmenjevanja mnenj z bolj izkušenimi bendi.

Letošnje leto je na sporedu že 15. Rad Bi Bil Normalen festival. Tudi tokrat so se organizatorji potrudili in sestavili raznolik program, vsem skupinam pa je osnova punk in rock filozofija.



Piše: Katja Možic, Rad Bi Bil Normalen festival

sreda, 9. oktober 2013

Go Moonlee! Fest otvarja novo sezono na Mostovni

http://www.moonleerecords.com/wp-content/uploads/2013/10/gomoonlee_plakat-800.jpg
Repetitor (Beograd)
Bernays Propaganda (Skopje)
Nikki Louder (Kamnik)
Trus! (Ljubljana/Nova Gorica) 
Iamdisease (Nova Gorica/Ajdovščina)

12.10.2013, vrata: 20.30, koncert: 21.00, Mostovna, Nova Gorica. Vstopnina: 5 €

Po uspešni izvedbi lanskoletnega Go Moonlee! festa v Mostovni, se letos predstavitveni festival založbe Moonlee Records ponovno vrača v Novo Gorico ter s tem plemeniti lokalno glasbeno dogajanje. Na letošnjem Go Moonlee! festivalu 2013, ki bo v soboto, 12. oktobra 2013, se bo predstavil trenutni »jagodni« izbor skupin založbe moonlee records. Prvih 100 obiskovalcev bo ob plačilu vstopnice prejelo cd ploščo iz produkcije Moonlee Records!

V Novi Gorici se bodo prvič predstavili makedonski plesni post-punkerji Bernays Propaganda, ki so letos izdali svojo tretjo dolgometražno ploščo “Zabraneta Planeta” in že večkrat koncertno obredli celotno Evropo (od Rusije do Portugalske ter Norveške in Turčije). Posebna koncertna atrakcija so tudi Repetitor iz Beograda, ki upravičeno veljajo za najbolj prodorno mlado garažno post-punk skupino iz balkanskega polotoka, saj si s svojimi energetsko nabitimi koncertni vztrajno večajo svojo fanovsko bazo. Novo ploščo “Golden Men” bodo predstavljali tudi Nikki Louder, ki si za svojo intenzivno, kaotično in hrupno muziciranje upravičeno zaslužijo naziv prvaki slovenskega hrupnega rocka. Lokalne barve bo branila garažna-lo-fi-trash-jazzy-punk-plesna zasedba Trus!, ki velja za eno največjih glasbenih presenečenj zadnjega leta, po letošnjem prvencu “First Step” pa še pred koncem leta napoveduje novo ploščo. Kot posebni gostje in lokalni support bodo nastopili nažigantski Iamdisease, ki prisegajo na težke stoner/metal/hardcore punk zvoke. Pestro bo!

Istočasno s koncertom bo potekalo tudi glasbeno sejmišče, kjer se bo poleg založbe Moonlee Records predstavila tudi spletna platforma in štacuna Indie-grad, ki predstavlja svojevrstno stičišče neodvisne glasbene produkcije v katero so vključene številne domače neodvisne glasbene založbe (Založba Radia Študent, Kapa Records, God Bless This Mess, Rx:Tx, On Parole...). Na ta način bodo imeli obiskovalci možnost preveriti in nabaviti izdaje bogate, vendar velikokrat spregledane neodvisne produkcije fonogramskih plošč.

Neodvisna založba Moonlee Records, ki je nastala v letu 2004, je v svojih začetkih delovala v okviru Kulturno umetniškega kluba 13. brat iz Solkana, danes pa velja za eno najpomembnejših tovrstnih glasbenih založb na območju bivše Jugoslavije, saj pod svojim okriljem združuje nekatere od najbolj zanimivih alternativnih glasbenih skupin iz širše regije (Repetitor, Damir Avdić, Debeli Precjednik, Bernays Propaganda, Analena, Vuneny, In-Sane....), hkrati pa s svojim delovanjem močno presega lokalne in nacionalne okvire. 



Piše: Miran Rusjan, Moonlee Records

petek, 4. oktober 2013

Grungerji Bad Seasons na obisku v naših krajih

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1238796_10151954082535209_828457053_n.jpg
Bad Seasons je grunge/alter rock postava, ki prihaja iz Tuzle. Bad Seasons so se s številnimi gostovanji na festivalih po Balkanu hitro umestili med zastavonoše grunge rocka v regiji. V Slovenijo prihajajo na krilih drugega albuma  »Spellbound«, ki obeta, da bo ekipo iz Tuzle prerinil med evropsko alter rock smetano. Krasi jih dvojni glavni vokalom ter prodorna odrska izraznost. V Sloveniji jih bo moč ujeti v Mariboru in v kranjskem bazenu:
4. oktober ob 21:00: Gustaf Pekarna Maribor// + Run2None
5. oktober ob 21:00: Kranjski Bazen// + Dirtswitch

Prvi singel z nove plošče »Spellbound« zasedbe Bad Seasons nosi naslov »Perfect Guess« in pripoveduje o življenjskem boju in preprekami s katerimi se srečujemo. Idealna izbira ali nasvet ne obstajata, vsaka situacija je nov scenarij v življenju, ki zahteva nove pristope. Skladbi bi aranžmajsko mogoče lahko prisodili sled nekaterih pesmi skupine Foo Fighters, boben dominira in ustvarjen ritem nas vodi skozi dogajanje. Veliko menjav, precej dinamike, kot se dogaja tudi v realnem življenju.

»Spellbound« je, kot pravijo fantje, materializacija njihovih druženj in pogovorov ter razmišljanj o vsem, kar nas obdaja. To je tako politika in ekonomija (Greater Good, Land of Broken Dreams) kot tudi ljubezen in sreča (Finest hour, Spellbound). Kritiki opisujejo vseh deset skladb na plošči, kot čvrste indie-rock kompozicije, nastale pod opaznim vplivom gothica, post-grungea, stonera in obilnih solaž kitarske ambientalne psihadelije.

»Bad Seasons je termin, ki se uporablja v glasbeni in tudi gledališki ter filmski produkciji in opisuje obdobje, ko nekaj gre slabo (prodaja albumov, vstopnic, kart). Živimo v času, ko nam »gre slabo«, vendar tudi v takšnih časih ne smemo obupati, potrebno se je prevračati (Rolling), boriti se za svoj prostor, umetnost in kulture. Po slabi sezoni pride dobra. Sanjamo in igramo za dobre sezone, ki bodo prišle,« dodaja Damir Pirić, kitarist in motor benda.